
Dnia 18 marca 2026 r. została podpisana umowa pomiędzy Teresa Kubas-Hul Wojewoda Podkarpacki a Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska dotycząca realizacji wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028 przyjętego Uchwałą Nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 r (M.P. z 2023 r. poz. 881).
Wartość otrzymanego dofinansowania (dotacja celowa na 2026 r.) na realizację zadania z budżetu Państwa wynosi 240 000 zł. Planowany całkowity koszt realizacji zadania wynosi: 400 000zł.
Z programu mogą skorzystać osoby i rodziny, których dochód nie przekracza kwoty 200% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 lub 2 ustawy o pomocy społecznej, tj. kwoty:
– 2 020,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej;
– 1 646,00 zł dla osoby w rodzinie.
W ramach realizacji zadania zapewnione będzie m.in.:
– dożywianie dzieci i młodzieży w szkołach,
– pomoc finansowa na zakup żywności.
Realizacja programu potrwa do 31 grudnia 2026 roku.
Program „Posiłek w szkole i w domu” to konkretna i codzienna pomoc dla mieszkańców – gwarancja ciepłego posiłku, wsparcie dla rodzin i realna poprawa jakości życia osób najbardziej potrzebujących.






Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku od 1 stycznia 2019 r. realizuje program rządowy „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023 przyjęty Uchwałą Nr 140 Rady Ministrów z dni 15 października 2018 r (M.P. z 2018 r. poz.1007).