„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2023

Gmina Miejska Przeworsk na rok 2023 otrzymała dofinansowanie w wysokości
1 036 202,32 zł na realizację Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2023. Program finansowany jest z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Otrzymane dofinansowanie stanowi 100% całkowitej wartości planowanych działań. Uczestnik programu nie ponosi żadnej odpłatności.

Program ten zapewni wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności samoobsługowych, prowadzeniu gospodarstwa domowego, wypełnianiu ról społecznych, oraz funkcjonowaniu
w życiu społecznym osobom niepełnosprawnym z terenu miasta Przeworska – posiadającym orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Jeżeli chcesz wziąć udział w programie bądź chcesz zostać asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej, zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku,
ul. Krakowska 30, tel. 16-648-72-16.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: